Houpací kruhy jsou báječné a děti je milují. A využijí je rádi i dospělí. Dobře ho tedy upevněte a pak už se nemusíte vůbec o nich starat. Je to tak trochu houpačka, trochu lehátko a houpací síť. Ostatně, výrobci se činí, a už vymysleli i stany na houpací kruhy, takže poletující teepe nebo něco v tom smyslu, také není utopií. Proč vlastně milujeme houpání?
Máme to v sobě už z dob prenatálního vývoje, houpání byl pohyb, ve kterém jsme se v podstatě devět měsíců vyvíjeli. A i později miminko neutiší nic lépe než pohupování. Dodnes máme v sobě instinkt, díky kterému se začneme cítit ospalí a unavení, když je s námi z vnějších vlivů pohupováno. Ale i některé obcesivní choroby se vyznačují tím, že se dotyčný, cítí-li se velmi vystresovaný, začne lehce pohupovat. Jako když se tělo brání další dávce stresu a tímto způsobem se snaží situaci otupit.
Víte ale, že:
- největší houpačka na světě je v Číně (město Čchung - Čching) a je nad 700 metrovou propastí? Když se ní zhoupnete, poletíte rychlostí až 130 km/h. A snad i proto na ni prý ještě nikdo nebyl, dělají se pokusy pouze s figurínami.
Houpací kruhy: dvojí radost
Houpací kruhy můžete vidět na trhu dvojí.
Síťované: mají tu výhodu, že jimi prostrčíte nohy a můžete se odrážet, dají se na nich dělat různé více či méně bezpečné skopičiny.
Plné: do nich zapadnete jako do houpací sítě a pokud má dostatečný průměr, může se na nich houpat vícero dětí.
A pak si stačí vzít jen knížku a chvíli si číst. Možná vás pak přepadne únava a spavost.
TIP: Máme pro vás báječný houpací kruh Jumi s průměrem 110 cm, který je pevný, stabilní a hezky vyplněný.
Zajímají Vás informace ze zákulisí našeho obchodu, tipy jak ušetřit na běžných výdajích a být tak bohatší, nebo jen rádi soutěžíte? Sledujte náš Facebook.