Do té živočišné se vám z nějakého důvodu nechce, přemýšlíte, z čeho a jak udělat rostlinnou šlehačku doma? Našli jsme pro vás dva tipy, jedna je z vyšlehaného kokosového mléka, druhá pak připomíná spíše sníh a je z nálevu cizrnové konzervy.
KOKOSOVÁ ŠLEHAČKA
Zde je důležité nechat kokosové mléko v plechovce řádně ztuhnout. A použít více plechovek (2 – 3, hmoty je poměrně málo). Nechte ho tedy přes noc v lednici a pak opatrně otevřete. Během tuhnutí se oddělila tučná část, bílá, tuhá. Tuhou část vyšlehejte šlehačem na co nejjemnější krém.
Vodu z konzervy si odložte, dá se dobře využít do smoothie, nápojů nebo do studených ledových káv.
CIZRNOVÝ SNÍH
Sníh lze použít všude tam, kde používáme našlehané bílky. Také chutí se sladká našlehaná hmota bude podobat spíše jemnému sněhu než tučné šlehačce. Ale to nevadí, i tak bude dobrá. Nálev z konzervované cizrny smícháme s moučkovýcm cukrem (250 ml nálevu = 3 – 4 lžíce moučkového cukru) a našleháme. Můžeme přidat i holandské kakao a vznikne nám tak krém s kakaovou příchutí.
ROSTLINNÁ ŠLEHAČKA KE ŠLEHÁNÍ Z OBCHODU
Někdy je v obchodech k sehnání i rostlinná šlehačka určená přímo ke šlehání. Jejím základem jsou rostlinné tuky, většinou plně ztužené, sojové, kukuřičné, palmojádrové, řepkové, s emulgátory, cukry a konzervačními látkami.
Jak vidíte, není tak jednoduché ušlehat pevnou rostlinnou šlehačku, ale chcete-li alespoň krémový krém, s kokosovým tukem nebo cizrnovým sněhem se vám výsledek podaří.
Obě domácí šlehačky jsou určeny k rychlému použití, protože rychle opadá jejich nadýchanost. Rostlinná z obchodu bude mít díky přidaným látkám pevnost vyšší a vydrží déle.
TIP: Dobře vám pomůže náš tip na výtečný šlehač!
Obrázek: Pixabay
Zajímají Vás informace ze zákulisí našeho obchodu, tipy jak ušetřit na běžných výdajích a být tak bohatší, nebo jen rádi soutěžíte? Sledujte náš Facebook.