Umělý ratan je oblíbeným materiálem pro zahradní nábytek. Jaká je péče o umělý ratan? Svádí to trochu k zanedbávání, protože to přece jen není citlivý přírodní ratan, který v povětrnostních vlivech docela trpí, vysychá a praská. Nakonec budete z péče o umělý ratan nadšeni, protože snese téměř každou údržbu.
Umělý ratan oproti přírodnímu nereaguje na sluneční svit, neztrácí barvu a nebledne, nevysychá a snáší vodu.
Umělý ratan je vzhledově přírodnímu velmi podobný
Výhoda umělého ratanu je v tom, že je na první pohled velmi podobný tomu přírodnímu, imitace si tedy v ničem nezadají s přírodními materiály. Péče je ale jednodušší.
Zatímco o přírodní ratan musíte pravidelně pečovat, odstraňovat nečistoty, chránit před velkým množstvím vody a dešti, na zimu natřít například vazelínou, aby vlivem mrazivých teplot nepopraskal, ten umělý vás péčí tolik nezatíží.
Z čeho je vyroben?
Jednotlivé části ratanového nábytku jsou vyrobené z polyethylenu, jehož jednotlivá vlákna jsou pečlivě spletena. Jedná se o druh thermoplastu, tedy plastu, který se tvaruje za vyšších teplot a po ochlazení se stává pevným.
Co se z umělého ratanu vyrábí?
Pro jeho pevnost a stálost se využívá jak pro výrobu větších, tak i drobnějších kusů zahradního nábytku. Od velkých pohovek, na které se pokládají čalouněné polštáře až po menší křesílka nebo závěsná křesla a konferenční stolky.
Péče o umělý ratan je jednoduchá a rychlá
Je to v podstatě bezúdržbová záležitost. Čas od času ho jen umyjte, otřete, ideální je hadřík s teplou vodou, větší nečistoty, například pyl a prach, můžete snadno i vyluxovat. Materiál není náchylný na nasátí vody, jako tomu je u přírodního ratanu, takže se nemusíte bát ani mytí venkovní hadicí s jemným saponátem.
A taková údržba se hodí třeba při péči o tento velký stůl, který jistě v létě, u velké rodinné sešlosti, bude nést následky hodování.
Zajímají Vás informace ze zákulisí našeho obchodu, tipy jak ušetřit na běžných výdajích a být tak bohatší, nebo jen rádi soutěžíte? Sledujte náš Facebook.