Jakmile přijdou opravdu vlezlé dny a začínáme prokřehávat od kosti, hodí se nám pár tipů, jak se rychle zahřát přímo tam, kde zima útočí nejvíce. Pravdou je, že horký čaj zahřeje, ale pokud zrovna trpíte na prokřehlé nohy a už vás bolí kolena, nebo ztuhlost v bederní páteři připíšete prochladlým ledvinám kvůli příliš krátkému kabátku, tak na řadu musí přijít něco jiného.
Dobrýma pomocníkem pro celou zimu je pak dobrý vysoký froté ručník nebo polštářek naplněný hrubou krystalickou solí nebo pohankou či třešňovými pecičkami.
Nebo se podívejte na naši nabídku důmyslných vyhřívátek.
Důležité nyní je, KDE se zahřát tak, aby z toho mělo užitek celé tělo a nevysilovali jsme ho.
Rozdíl totiž musíme vidět mezi otužováním (které je založeno na krátkodobém vystavení se chladu) a prokřeháváním, které už zdraví spíše podlamuje. Pokud budeme prokřehlí na podzimk i v zimě a budeme neustále trpět studenýma nohama, můžeme počítat s tím, že jaro nás zastihne s náloží viróz nebo s nevysvětlitelnou jarní únavou.
Už čínská medicína připisuje ledvinám a nohám v zimě velkou důležitost a měli bychom tyto části těla držet v teple. I česká lidová moudrost preferuje teplo od nohou a nastydnutí na ledviny jste už asi také od babiček slyšeli.
Takže, když prokřehneme venku, co dělat?
Nahřejte si polštářek v troubě nebo mikrovlnce, nahřejte ručník a obalte se na místech, která cítíte promrzle. Nohy, kolena, stehna, kyčle a hlavně oblast ledvin.
Dbejte celou zimu na teplo na nohy (chlupaté ponožky nebo pravidelné zahřívání nohou pod peřinou od nahřátého polštářku před spaním) a svou výbornou roli udělá i tzv. ledvinový pás. Máte-li zrovna čas a pohodu, můžete si oblast beder omotat šálou, šátkem a vytvořit si takovou sukýnku - k domácím legínám bude navíc parádní. Ani promasírovávání těchto míst prohřívajícími mastmi a gely nemusí být úplně špatné a trpíte-li na ztuhlost svalů, přidejte i třezalkový olej, který vyživí zvenčí svaly i obratlové ploténky.
Stejnou péči můžete poskytnout i horní části těla, pokud trpíte na tuhnutí šíje, krku nebo hrudní páteře. První pomoc s prohřátím je tady dvakrát dávaná pomoc, jakmile už dojde k zatuhnutí a blokádě, je náprava složitější.
Obrázek: Pixabay
Zajímají Vás informace ze zákulisí našeho obchodu, tipy jak ušetřit na běžných výdajích a být tak bohatší, nebo jen rádi soutěžíte? Sledujte náš Facebook.