Tak vaše dítě úspěšně povýšilo z dětských dřevěných židliček do světa skoro dospělých a potřebuje pořádnou jezdící židli na kolečkách ke svému psacímu stolu. A nastává otázka, jak vybrat takovou, aby co nejvíce vydržela, byla pohodlná a dobře se udržovala? Podíváme se na několik dobrých tipů, které vám notně ulehčí rozhodování.
Jako příklad si vezmeme tu z našeho obchodu Interlink dětská židle Bonnnie, tentokrát v modré barvě.
Německý výrobce dbá na kvalitu obecně, takže si pár tipů ukážeme právě na této židličce.
Prodyšné textilie (děti na židličkách tráví také poměrně hodně času a tak je vhodné, zejména v létě, aby dobře odváděly pot a byly prodyšné. Určitě je takový potah lepší než koženkové a umělé povrchy).
Nosnost (čím větší, tím lepší, přece jen si na ni občas sedne i dospělý. Tato židle má 100 kg, což je takový dobrý střed pro obyčejnou domácnost)
Kolečka a kovová konstrukce (konstrukce spodní části s kolečky je vždy lepší kovová, protože je méně náchylná k rozlomení, vylomení koleček a více vydrží. Vypadá také elegantněji).
Nastavitelná výška (výška sedačky se dá nastavit, tady je to rozmezí 88 – 98 cm, což je pro rostoucí dítě ideál, přizpůsobujeme se také výšce pracovní desky a stolu, u kterého pracujeme. Jiná výška je vhodná pro práci u počítače u klávesnice, jiná třeba na malování, deseticentimetrový rozsah se tak jeví jako optimální).
Opěrky pro ruce ano či ně? (zde záleží i na konstrukci stolu, někdy se hodí, někdy naopak překáží v tom, aby se židle dala zasunout pod stůl a umožnila tak pohodlný sed a opření se o opěrák)
Vybírejte také optimální poměr kvality a ceny, protože dětská židle je záležitostí na několik let, se studentskými léty budou zase požadavky dětí trošku jiné a možná ji rádi vyměníte nebo pošlete dál…
Zajímají Vás informace ze zákulisí našeho obchodu, tipy jak ušetřit na běžných výdajích a být tak bohatší, nebo jen rádi soutěžíte? Sledujte náš Facebook.