Přemýšlíte na koupí parního čističe? Nejste si jistí, jestli to nebude jenom další přístroj, který vám doma leží a vy ho nebude využívat? V tomto případě si přečtěte tento článek, kde se o parním čištění dozvíte něco víc.
Jak funguje parní čistič?
Každý parní čistič má nádržku, do které nalijete vodu. Čistič zapnete a počkáte několik minut, než se voda v nádržce ohřeje. Pára dosáhne požadovaného tlaku a můžete začít s čištěním. Součástí balení bývají různé kartáčky a nástavce. Může se stát, že v průběhu úklidu dojde voda. Tu je potřeba doplnit podle toho jaký máte přístroj. Buď je možné vodu doplňovat v průběhu uklízení nebo je potřeba několik minut počkat, než dojde k poklesu tlaku.
Výhody parního čističe
Výhodou parního čištění je jeho ekologická stránka. Nevyužívá chemii a odstraňuje nečistoty i s bakteriemi. Navíc se u uklízení tolik nenadřete, protože nečistoty nebudete muset drhnout silou. Parním čističem vyčistíte celou koupelnu, kde pohodlně odstraníte vodní kámen, mýdlové usazeniny nebo plísně. V kuchyni odstraníte nečistoty od mastnoty a popálenin. Párou vyčistíte všechny povrchy podlah včetně dřeva, pokud má ochranný nátěr. Podlaha se pak bude lesknout, a to nebudete muset použít ani leštidlo.
Druhy parních čističů
Parní čistič vypadá jako vysavač. Místo vysávání vypouští páru. Obvykle má široké vybavení jako například návleky, stěrky nebo kartáčky. Během úklidu se na ploše hromadí voda s uvolněnou špínou. Tu je následně potřeba setřít. Tyto typy jsou ale příliš drahé a robustní. Lepší je si pořídit parní mop
parní mop - Ten napařuje podlahu, která je následně utřena návlekem nebo utěrkou, která je na mopu nainstalována. Ta je většinou vyrobena z mikrovlákna. Z důvodu, že se během úklidu návlek nevyměňuje je parní mop lepší využít pro menší a lehce znečištěné plochy.
Nechcete přijít o další z dílů tohoto seriálu? Zajímají Vás informace ze zákulisí našeho obchodu, nebo jen rádi soutěžíte? Sledujte náš Facebook