Patříte k těm, kdož neradi čtou návody? Pak je tohle článek přesně pro vás. Rychle a stručně si shrneme křovinořezy a vyžínače, pro koho se hodí, na co jsou super, a kde jsou naopak bezzubé, a hlavně, jak si s nimi neuříznout nohu.
Jen na členité a malé plochy
Pořízení křovinořezu má pro vás význam pouze tehdy, když s ním plánujete vyžínat pouze malé plochy porostlé drobnějšími porosty, trávou, plevelem, maximálně sem tam menší keřík. Tedy ideálně na malé a střední zahrádky v kopcích, skalách, v sadech okolo stromů, v členitých zahradách s množstvím malých ploch. Louku tím fakt neposekáte.
Dbejte na nože a výkon
Různé druhy nožů jsou také důležité. Některé jsou odolnější, jiné méně. Některé prostě zaberou víc a víc vydrží – například ocelové. Sníží se tak spotřeba paliva i čas, kterým budete sebe i druhé obtěžovat hlukem, například.
Špatné také je neustále ubírat plyn a kolísat výkonem. Vyžínač by měl jet naplno (a proto si pořiďte i ochranu sluchu), nic neušetříte, když budete „šetřit“. Hluku naděláte ve výsledku mnohem víc, ničí se přístroj a spotřeba paliva je až o 15 % vyšší než při plném výkonu.
Efektivní pohyb
Nejčastější chybou uživatelů je pohyb jako kosou a snižování výkonu při pohybu zpět. Vyžínač funguje stejně do všech směrů, a tak každý jeho pohyb je efektivní. V podstatě s ním pracujeme jako s výkonnou sekačkou.
Dobrá obuv i oblečení
V kraťasech a žabkách to fakt nedoporučujeme. Pevná obuv, pevné kalhoty – už jen proto, že odletující kamínky, kusy travin i dřevin mohou zranit. A dodržujte doporučenou výšku řezných ploch nad zemí 10 - 20 cm.
ZZajímají Vás informace ze zákulisí našeho obchodu, tipy jak ušetřit na běžných výdajích a být tak bohatší, nebo jen rádi soutěžíte? Sledujte náš Facebook.