Jaro se blíží, je čas na seznam toho, co si lze už nyní začít pomalu vysévat, aby sazeničky byly silné a připravené pro sezónu. A co dát do fóliovníku a kdy? Na všechno si odpovíme, takže směle připravujte kyprou zeminu a jdeme na to. Od paprik po dýně nebo exotiku jako jsou třeba inka třešně?
Jak vypadá správná zemina na výsev?
Nejjednodušším řešením je koupě speciální zeminy pro výsev. Má totiž několik výhod, zemina je propařená a zbavená choroboplodných zárodků a plísní. Má vyvážený poměr lehkých látek, rašeliny, dobře saje. Běžnou zeminu ze zahrady ale můžete s tímto substrátem smíchat, případně smíchat s rašelinou.
Některá semínka zahrnout více, některá méně
Semínka sijeme dle pokynů u každého druhu. Některá chtějí zahrnout, některá ne.
Kdy přihnojovat?
Obecně platí, že kupované substráty mají nějakou výživovou rezervu, která bývá na každém vypsána. Ale lze říci, že s přihnojováním lze podle potřeb každé rostliny začít poté, co řízek zakoření a semenáček si udělá pevné kořeny.
Co vysévat v únoru?
- ranný salát
- celer
- brokolice
- papriky, chilli papričky (lze již v lednu)
- cibule, česnek
- rajčata
- inka třešeň
Co vysévat v březnu?
- rajčata
- melouny (vodní i cukrové)
- hrách
- kopr
- inka třešeň
- špenát
- astra, kosmatec, hvozdník, čínské karafiáty
Do fóliovníku už můžeme dávat ředkvičky, ranný salát, kedlubny a květák.
Se sazeničkami rajčat, okurků a paprik ještě počkáme do dubna či u citlivějších odrůd až do května (po tzv. "zmrzlých")
Uvažujete o koupi fóliovníku? Máme pro vás jeden tip. Garden King Zahradní fóliovník je lehký, snadno přenosný a rozměry naprosto dostačující pro parádní pěstování. A jaro může začít!
Zajímají Vás informace ze zákulisí našeho obchodu, tipy jak ušetřit na běžných výdajích a být tak bohatší, nebo jen rádi soutěžíte? Sledujte náš Facebook.