Epilovaná pokožka má sklony k vyrážkám. Jak jim zabránit? Na výběr máte nepřeberné množství přípravků určených přímo na citlivou pokožku po epilaci nebo přípravky, kterými s předstihem svou pokožku změkčíte, zjemníte a usnadníte tak vytrhávání chloupků.
Vysoce citlivá pokožka ale může tvorbou pupínků a zarudnutím reagovat i v takovém případě.
Proč epilace dráždí pokožku?
Odtrhnutí či vytrhnutí chloupků není chirurgicky přesné, takže epilátorem se chtě nechtě dráždí i zbytek pokožky, odlupují se šupinky starší kůže. Mikroskopicky oškrábaná pokožka se pak může zdát vysušená, podrážděná, zarudlá a může svědit.
Místo po chloupku není úplně prázdné
Místo, ze kterého je vytržen chloupek není úplně prázdné. Zůstává po něm malá ranka. Mnohdy zůstává i kořínek, který zeslabuje až po několikerém vytržení. Tužší chloupky ale reagují na vytrhávání bolestivě a jakmile téměř okamžitě začne chloupek dorůstat, objevuje se podráždění, bolest, svědění a pokud chloupek zarůstá do pokožky, tak i bolestivé pupínky.
Jsou to vlastně malé drobné záněty:
Jak na ně?
- Antiseptický krém pomůže vydesinfikovat epilované plochy a zamezí vzniku drobných zánětlivých míst
- Když cítíte dorůstající chloupky, přejeďte místa drsnějším povrchem (froté, pemza) a vydesinfikujte, pomůže to osvobození zarůstajících chloupků.
- Epilovanou pokožku promazávejte, aby změkla
A dobrou radou je též nevzdávat to, někomu dělá špatně jen některá forma epilace (vosky, přístroje), a další je už v pořádku, někomu stačí i jen v rámci jednoho druhu epilace změnit značku.
Z příjemné nabídky epilátorů si můžete vybrat i na našem eshopu.
Obrázek: Pixabay
Zajímají Vás informace ze zákulisí našeho obchodu, tipy jak ušetřit na běžných výdajích a být tak bohatší, nebo jen rádi soutěžíte? Sledujte náš Facebook.