Jedna věc, se kterou se milovníci plavání odmítají smířit, je ta, že s pláváním ve venkovním prostranství je konec. I váš bazén se musí připravit k zimnímu spánku. Na řadu tedy, co se týká sezonních prací na zahradě, přichází zazimování bazénu. Jak tedy připravit bazén na zimu? K zazimování bazénu je třeba řádně jej pročistit, snížit hladinu vody, použít zazimovací přípravek a postarat se také například o pískovou filtraci.
K zazimování bazénu byste se měli odhodlat tehdy, když minimální noční teploty vzduchu v noci ještě neatakují bod mrazu. Teplota vody by se rovněž měla pohybovat mezi 10 až 15 °C. Předtím, než bude následovat samotné zazimování bazénu, je potřeba poradit si s mnohdy po zimě zelenou vodou, kterou je třeba vyčistit. Pak už nám nic nebrání věnovat se naplno řádnému zazimování bazénu.
Jako první krok vyčistěte bazén a upravte vodu
Podívat byste se měli až na samotné dno bazénu a vyčistit tam všechny nečistoty. Nejsnadněji tak učiníte pomocí bazénového vysavače. Pokud se na hladině zůstanou rozvalovat ještě nějaké další nečistoty, musí také pryč z bazénu. Pro kompletní vyčistění bazénu výborně poslouží kompletní sady pro vyčištění bazénu, kde najdete vše, co upotřebíte – tedy již zmíněný hadicový vysavač a sítko.
Po tom, co se odstranilo vše, co se dalo odstranit ručně, přichází na řadu nečistoty ve složení vody. Podle potřeby vyčištěním vody v bazénu upravíte úroveň pH, tvrdost vody či chlór. K tomu vám dopomůže široká škála chemického čištění. Pak stačí zapnout filtraci a bazén si poradí se vším, čeho je potřeba se zbavit, sám.
Dalším krokem snižte hladinu vody a očistěte stěny bazénu
Aby bylo zazimování bazénu bylo účinné, bazénu na zimu snížíme hladinu vody cca o 10 cm. Pokud používáte vratnou trysku, našroubujte na ni zátku vratné trysky. Stěny bazénu si také zaslouží očistit speciálními čisticími prostředky. Od bazénu potom odpojíme hadici a vylijeme z ní přebytečnou vodu.
Úspěšného zazimování bazénu dosáhnete díky zazimovacího prostředku
Aby úspěšné zazimování bazénu bylo dokonáno tak, jak má, je potřeba zbylou vodu zásobit vhodným zazimovacím přípravkem. Díky němu se bazénu budou až do jara vyhýbat všechny řasy a zákaly. Se zazimováním musíme myslet ale i na výbavu bazénu. Dobře opečovat si zaslouží také písková filtrace či tepelné čerpadlo nebo solární ohřev, nejenom samotný prostor bazénu. Pískovou filtraci je třeba propláchnout či vyměnit za novou, pokud slouží již druhou sezonu. Z filtrace se pak odpojí hadice a voda se vylije i z filtrační nádoby. Pokud vám bazén vyhřívá solární panel, odpojte panely a odložte je někam, kam na ně nedosáhne mráz.
Plachty na zazimování bazénu ochrání před padajícími nečistotami
Posledním krokem k úspěšnému zazimování bazénu je využití plachet na zazimování bazénu. Speciální ochranné pokrytí vám tak zaručí, že v létě příštího roku do bazénu budete moci co nejrychleji skočit.
Nechcete přijít o další z dílů tohoto seriálu? Zajímají Vás informace ze zákulisí našeho obchodu, nebo jen rádi soutěžíte? Sledujte náš Facebook