Co dělat, aby v létě pokožka v bazénu netrpěla

Máte citlivou pokožku a bazénová chemie vám v létě nedělá dobře? Letní suchá pokožka, vyrážky, svědění, sklony k ekzémům, to jsou někdy nechtěné letní problémy. Jak se chránit, aby letní koupání neuškodilo pokožce?

Pár dobrých tipů jsme pro vás připravili, z nichž  některé určitě oceníte i ve chvíli, kdy se potřebujete i doma při běžné hygieně chránit před chlorovanou nebo příliš tvrdou vodou.

bazen

Sprchování a vlhká pokožka

Navlhčete se, sprchování nebo alespoň polití se čistou vodou často velmi dramaticky změní situaci. Málo se ví, že vlhká pokožka méně vstřebává bazénovou chemii než pokožka naprosto suchá. Proto osprchování se, nebo jen polití se čistou vodou dokáže lehce zmírnit případné reakce kůže na bazénovou chemii.

A samozřejmě je vhodné se osprchovat, například bazénovou sprchou i po použití bazénu, aby se co nejvíce bazénové chemie z pokožky, ale třeba i vlasů, spláchlo. Je vhodné pak povrch těla také umýt jemným  mýdlem, by se odstranil zbytek chemikálií.

 

Ochranné krémy

Ideální jsou krémy přímo pro tuto ochranu před škodlivými vlivy vody určené: Bývají to krémy, nebo sprchové gely určené pro alergiky a ekzematiky. Stačí se tedy namazat, opět je to vhodné na vlhkou pokožku, protože lépe krém přilne. Nebo se umýt před vstupem do bazénu sprchovým gelem nebo mýdlem určeným na ochranu pokožky před vodou, v běžných podmínkách tyto gely slouží jako ochrana před chlorovanou nebo příliš tvrdou vodou. Vytváří na pokožce jemný ochranný film, kterým chemie z vody nepronikne na pokožku a zbytečně ji nevysušuje. 

Krémy na pokožku po koupání

Hydratační krémy a hojivé krémy můžete používat i po vykoupání a natřít jím alespoň ta místa, která jsou k tvorbě zarudlých míst nebo šupin náchylná.

A samozřejmě:

Omezte dobu strávenou v bazénu, kůže dlouhým pobytem ve vodě ztrácí svou přirozenou vlhkost a při vysychání poté začíná praskat.

Nepřehánějte to s bazénovou chemií a ujistěte se, že máte vše podle návodu výrobce, příliš vysoké nebo nízké hodnoty chemie mohou pokožku dráždit. Nejen chemickými látkami, ale i přemnoženými bakteriemi, řasami nebo houbami.

Zajímají Vás informace ze zákulisí našeho obchodu, tipy jak ušetřit na běžných výdajích a být tak bohatší, nebo jen rádi soutěžíte? Sledujte náš Facebook.

aaa-facebook_final_pruhled

 

Máte otázku? Lucie Vám poradí.608 873 565